Dijital Sigara veyahut Dijital Likit TerimleriElektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri makalemizde bütün kullanılan terimleri ve isimleri detaylı olarak açıklayacağız. Her sektörde ve üründe başüstüneğu kabilinden bir çok terimler vardır ve bunları nazarıitibar duyduğumuz bir ürün bağırsakin bilmemiz en iyisini seçmemiz dâhilin yardımcı olur. Elektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri hatmızdaki bilgiler doğrultusunda nakıs gördüğünüz bir fehva ya da hatalı bir ıstılah var ise lütfen versiyon olarak bildiriniz.

Elektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri
A

Atomizer: Elektronik sigaranın en önemli parçkakımıdır. E-likidin buharlaşmasını sağlayıcı ve elektronik sigaranın gerçek hizmetlevini alegori getiren ana bu parçerge.

B

Battery: Batarya, atomizerin ve varsa dijital ekranın ihtiyaç duyduğu güç pillerden gelir. Bunlar çoklukla şarj edilebilen pillerdendir.

C

Cartomizer: Bütün sistemin bir arada başüstüneğu ilk modellerdir. İçindeki parçalar ekseriya bileğkârmez. Kullan at modelleridir.
Clearomizer: Cartomizerlerin şeffaf tanklı olanıdır. İçindeki likit seviyesini görebilirsiniz.
Charger: Şarj Aleti
Cut-off: Bir çeşit emniyet şalteri gibidir. Kesif kullanımlarda pilin ya da atomizerdeki mirlığın aşırı ısınmasını önlemek karınin sistemi kendiliğinden olarak kapatır.
Coil ( Kafalık): Atomizerin karınindeki bu temellık bir fitil etrafına solgunlmış bobinden ( wolfram) oluşur. Tanktan gelen likidi buharlaştırır.

D

Dispossible E-Cigarette: Olağançe kullan at elektronik sigaralardır.
Dripping: Elektronik sigaranın atomizer esaslığının içerisine likit damlatılmasına Dripping denilir.
Drip tip: Atomizerin en üstteki ağızlık kısmıdır. Değaksiyontirilebilir parçalardır.
Dry Hit: Pamuk yandığı hengâm ağzımıza mevrut etkili tadına denir.
DIY (Do It Yourself): Kendi kendine yap demektir.

E

Electronic Cigarette Starter Kit: Elektronik sigaraya yeni temellayanlar yürekin önerilen setlerdir. Bir pil, atomizer ve coil( sarrafiyelık) yürekerir.
E-Liquid: Elektronik sıvı. Elektronik sigarada atomizerin buharlaştırdığı mayidır. İçeriğindeki nikotin oranları çeşitleme gösterir. Başkaca farklı aromalı çeşitleri bile bulunur.

Evyap: Tüm malzemelerini kişinin kendisi satın tuzakıp evde demlediği likit, doğrusu evde yapılan likit.

F

FDA: Kaput bezi gıda ve ilaç denetleme kurumu.
Flooding: Likidin bir araba doldurulmasıyla oluşan akıntıdır. Gerekirse tankı tamamen havaişeşp temizlenmelidir.

H

Head: sizi arayalım Mebdelık

L

LED: Elektronik sigaranın bataryasında mevcut ışıklar LED olarak tabir edilir.
Low Resistance (LR) Düşük Rezistans: Bağan rezistanslı atomizelerdir. Ohm derecesi düşüktür. Düşüt rezistans hızlı ve henüz çabuk buhar üretir.

M

mAh: Mili Amper Hours Bataryanın gücü ile alakalı olan terimdir. batarya şarj olduğunda harcanacak erke ile ne kadar gün dayanacagının ölçü birimidir. Mah değeri yükseldikçe metanet artar.
MOD: Meraklı elektronik sigaralara maruz genel addır. Kişiselleştirilmiş bir üründür denilebilir. Güçlü batarya ve sakıt ohm değerlerine iye ürünlerdir. Sizin bağırsakin seçilen Mod Cihazlar
MG – Miligram: Likitlerin içre kâin nikotin tenasüpına verilen addır. örnek olarak 10ml likitde 0,9 nikotin varsa bu %09 nikotin var fehvaındadır. umumi itibari likitlerde 0mg, 06mg, 09mg, 12mg, 16mg, 18mg ve 24mg olarak nikotin oranları olabilir.

O

Ohm: Elektriğin direnç ölçüsüne verilen addır. Bobin solgunmına gereğince numaralandırılır. Ohm rakamsal olarak düştükçe yaman yoğunluğu fazlalaşır.

P

PG (Propylene Glycol): Propilen glikol besin sanayisinde bir çok alanda kullanılan bel kemiği bir kimyevi dahişiktir. Sigaranın tütünında da bulunur. Esrar yoğunluğunu pozitifrır. Elektronik sigara likitlerinde VG (Vejeteryan Glikol) ,le bu arada kullanılır. Temelı kişilerde alerjik ağırlık yapabilir.

R

RBA: Rba Mod elektronik sigaralarda bobini bileğişçilikebilen elektronik sigaraların apiko zerrinlmış tellerine verilen isimdir. Belirli bir solukm şekline mevla olan bu tellerin sözınlığı ve sarım adedi önemlidir.

S

Starter Kit: Mirlangıç Seti ilk yol elektronik sigara kullanacaklar dâhilin referans edilen setlerdir. Bu setler umumiyetle yönlü fiyatlı ve kullanımı mahdut ürünlerdir.
Sub-ohm: Sub-ohm atomizerler sakıt rezistanslı atomizerlerdir (1ohm’dan henüz bayağı). Faziletli güç kullanırlar (15-30W). Bu sebeple çok mualla oranda buhar üretirler ve nikotinsizken de mürtefi oranda boğaza vuruş esenlarlar. Buharlaştırma sistemi baki likit beslemesi ile mukavim tellerin içerisindeki pamuğun kadimî ıslak kalması dâhilin tasarlanmıştır. Bu sayede kebap tatlılık almanız engellenir. Sub-ohm atomizerler ile omuz omuza ekseriya gösterişli bitkisel gliserin büyüklükına mevla (>%60) ve ceninisakıt nikotin seviyesindeki likitler kullanılır.Not: Coilin ısınma sıcaklığı vesair ölçün atomizerlere bakarak henüz fazladır, bu yüzden likit tüketiminiz de sub-ohm atomizerlerde artar.
Uyarı: Sub-ohm atomizerler şık ekipman(devamlı deşarj akımı 8.5A destekleyen) ile kullanılmalıdır.

T

Tank: Elektronik sigarada likit doldurulan yere verilen umumi isim tanktır. Likit tanklarının içinde atomizer başlığı veya bobin sarımı evet. Sizin ciğerin seçilen likit tankları.
Throat Hit (TH) – Boğaza Vurum: Elektronik sigaranın boğaza vurum hissine maruz isimdir. Sıfır nikotinlilerde bu çok azdır.

V

Vape: Detaylar Burada Buhar
Vaper: E-Sigara Kullanıcısı
Variable Wattage (VW) Değişen Watt: Mod cihazlarda bulunan bu derece watt bileğemektirilebilir mealındadır. Atomizerineze için ayarlamanız gerekmektedir.
Vent Holes: Ortam Deliği – Genelde mod atomizerlerde atmosfer yoklama mekanizması vardır. Bu sayede kucakinize çekeceğiniz durum miktarını ayarlayabilirsiniz. Bu sizin isteğinize gereğince esrar yoğunluğunuz ayarlamanıza yardımcı olur.
Variable Voltage (VV): Bataryanızda mütebeddil volt ayarıdır ve bunu muayene etmenizi esenlar. umumi olarak 3.0volts ile 6.0 volts arası bir sarpte çdüzenışır.
VG (Vegetable Glycerin):Elektronik sigara likitlerinde kullanılan bir glikol türüdür. çalışma şeklini öğren Renksiz ve berraktır. Buhar elektronik sigaralarda buhar üretimi sinein gereklidir.

0-9

510: Elektronik sigaraların vidalama sistemleri farklı biçimdedir. Bunlardan birinin adıda 510’dur. Ego vidalamadan sonra çıdem 510 vidalama sistemi son zamanlarda meraklı cihazlardaki vidalama sistemidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *